Zvýšený cholesterol: Zátěž pro diabetikův organismus, kterou lze omezit stravou
Skořice jako pomocník diabetika
Skořici máme spojenou především s cukrovím, svařeným vínem či štrůdlem pro její typické aroma. Skořice je ale zároveň i jednou z nejstarších léčivých bylin na světě. Znali ji už staří Egypťaně či Řekové.
V kuchyni naprosto běžně používáme skořici mletou, ale i jako tvrdou dutou trubičku. Řada z nás přitom neví, jaké má pro nás další pozitivní účinky.
Skořice ovlivňuje hladinu cukru v krvi
Jedním z významných zdravotních účinků skořice je její pozitivní vliv na hladinu cukru v krvi. Skořice totiž pomáhá zvýšit citlivost buněk k inzulinu. Inzulin pak lépe pracuje a upravuje nám hladinu cukru a tuků v krvi bez nežádoucích výkyvů a zároveň snižuje nebezpečný cholesterol… tělo lépe využívá potravu a lépe ji spaluje.
Hodí se i při problémech s tlakem či cholesterolem
Skořice je proto vhodná pro lidi trpící nadváhou, zvýšenou hladinou cholesterolu či zvýšeným krevním tlakem, což jsou tak zvané rizikové faktory ohrožující naše zdraví, a doporučuje se také pro osoby ohrožené diabetem, i jako doplněk léčby pro diabetiky. Protože skořice běžně nezkonzumujeme tak velké množství, jak bychom pro své zdraví potřebovali, je možné ji užívat i ve formě extraktu v doplňcích stravy.
Víte, že…
skořice je vlastně kůra z tropického stromu skořicovníku cejlonského? Skořicovník roste především v tropických oblastech jako je Brazílie, Jamajka, Čína, Austrálie nebo Seychellské ostrovy.
1878
Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno
Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný