Pomáhají média ke zdravému životnímu stylu, nebo naopak?

Pomáhají média ke zdravému životnímu stylu, nebo naopak?

V Austrálii připravují obsáhlou studii, jejímž úkolem bude zjistit, jaký vliv mají média a sociální sítě na náš životní styl. A hlavním tématem bude diabetes. Co myslíte? Pomáhají informace v médiích a na sociálních sítích lidem v prevenci proti tomuto onemocnění a ke zdravějšímu životnímu stylu, nebo je tomu spíš naopak? Výsledky studie nám dají jasnou odpověď.

Pro uspořádání studie získala grant univerzita v jižní Austrálii. Jejím cílem je objasnit, jaký dopad mohou mít média a sociální sítě na naše zdraví v rámci prevence chronických onemocnění. Vzhledem k tomu, že téměř 40% chronických nemocí je možné předcházet změnami životního stylu a stravy, zaměřil se výzkum především na to, jak by se technologie daly využít k prevenci chronických onemocnění.

Vedoucí výzkumný pracovník a docent Carol Maher z University of South Australia řekl: „Špatné vzorce životního stylu, tedy nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, nedostatek spánku a špatná strava, jsou především v Austrálii hlavními příčinami úmrtí a chronických nemocí jako je diabetes 2. typu. Snažíme se proto, aby byly prostřednictvím moderních technologií lidem nabídnuty nové aplikace a produkty, které by je motivovaly ke změně životního stylu. Tyto produkty by měly být široce dostupné a srozumitelné také technicky méně zdatným jedincům.“

 

309

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku