LibreView: Sdílejte svá data ze čtečky jednoduše a prakticky

LibreView: Sdílejte svá data ze čtečky jednoduše a prakticky
Takhle jednoduché může být sdílení vašich dat s diabetologem. Doslova na jedno kliknutí. Zdroj: Shutterstock

Glukózové přehledy jsou vlastně jedinými daty, která má váš diabetolog k dispozici. Díky nim může posoudit, zda se vám v léčbě cukrovky daří, či je ještě prostor na nějaké zlepšení. I já osobně si ještě pamatuji, kdy jsem výši glykémie psala poctivě do notýsku každý den. Deníček diabetika postupně nahradila čtečka, která už dovolovala vytisknout nebo stáhnout přehledy na flashku. Dnes je to pro mě osobně nejjednodušší. Připojím se k počítači a svá data můžu sdílet s doktorem třeba i na druhém konci světa. A jak to v dnešní době děláte vy? 

Účet LibreView si může založit každý, kdo používá jakékoliv zařízení Libre. K založení nepotřebujete nic jiného než počítač, tablet nebo chytrý telefon – a samozřejmě připojení k internetu. Jak se k takovému účtu přihlásit a co vše je možné v něm sledovat? To se dočtete právě v tomto článku.

Tip: Sledování dlouhodobých trendů glukózy vám pomůže snáze předcházet glykemickým výkyvům.

Jak LibreView funguje

Tento systém je založený na cloudových technologiích, kam můžete bezpečně a rychle stáhnout informace ze čtečky. Data jsou přehledná, srozumitelná a poskytují vašemu diabetologovi jeden z nejkomplexnějších reportů o vašich snahách při léčbě cukrovky. I vy sami se však v grafech a zprávách snadno zorientujete; to znamená, že i vy můžete dlouhodobě sledovat svou glykémii a snadno rozpoznat, která část dne je pro vás nejvíce kritická. Vy tak díky tomu můžete právě v tom rozhodném období upravit jídelníček, přidat nějaký pohyb navíc, nebo aplikovat více inzulínu.

V případě, že váš diabetolog v LibreView není přihlášen, můžete mu všechna data stáhnout, vytisknout nebo zaslat v PDF souboru e-mailem. Pokud tento systém má, existují dva postupy:

  1. Zašle vám pozvánku s konkrétním odkazem, kam se registrujete.
  2. Sdělí vám ID své praxe a vy si ho v aplikaci jednoduše přidáte.

Snadná registrace

Pokud se do systému chcete přihlásit sami z vlastní iniciativy, musíte se nejdříve registrovat. Vyberete, zda jste odborný pracovník, nebo pacient, potvrdíte zemi, přijmete podmínky použití a ochranu osobních údajů a v následujících krocích zadáte jméno, příjmení a datum narození. Po zadání e-mailové adresy a hesla vám bude zaslán e-mail, který je nutné potvrdit.

Tradice pečení perníčků: Zkuste ty z žitné mouky, které voní po medu a pochutná si na nich i diabetik

Energeticky náročné období Vánoc je možné překlenout bez starostí a obav z přibývání na váze nebo příliš vysokého cukru. Většinou stačí jenom ...

První přihlášení

Teď už máte svůj účet založený a nyní je na čase přihlásit se zadáním svého e-mailu a hesla. V levém horním rohu, kromě historie glukózy, naleznete i tlačítko „Nahrát zařízení“, které využijete právě v těch případech, kdy potřebujete stáhnout svá data do cloudu. Stačí jen připojit čtečku pomocí kabelu k počítači nebo tabletu a kliknout pro zahájení nahrávání.

Tip: Dvoufázové ověření je bezpečnostní strategií samotného systému. Je možné zvolit v nastavení zaslání kódu na e-mail nebo na telefon.

Objevujte vzorce glukózy

V přehledech vaší glykémie najdete celkové shrnutí celého vašeho snažení – průměrnou hodnotu glukózy, procenta v cílovém rozmezí, ale i přibližnou hladinu HbA1c (dlouhodobé glykémie). Systém si však umí přerozdělit vaše data na denní a měsíční záznamy a umí vám předvést i vaše stravovací vzorce, pokud si je tedy zadáváte do čtečky.

Důležité je i nastavení účtu, které naleznete v pravém horním rohu. Tam si můžete samozřejmě změnit telefonní číslo, heslo a e-mail, ale také nahrát nové zařízení v případě, že vám to staré už dosloužilo (zde se dočtete, jak na reklamaci čtečky nebo senzoru). Zároveň zde v záložce Moje praxe můžete zadat ID vašeho diabetologa a propojit se v jednom systému. Do ordinace tak nemusíte nosit žádné flashky nebo vytisknutá data, doktor se jednoduše a prakticky připojí a všechny vaše nahrané výsledky uvidí.

Tip: Nahrávejte do LibreView svá data pravidelně, nejlépe však jeden či dva dny před plánovanou návštěvou diabetologa.

Zdroje: vlastní zkušenosti autorky článku, freestylelibre.cz, libreview.com

2255

Diskuze k článku