Jak bojovat se svou hlavou, když vás nechá ve štychu? Cukrovka může být dobrým učitelem
Každý se někdy potýká s myšlenkou, že už nemá kde brát energii a tápe, co by mu mohlo pomoci. Není novinkou, že hlava je naprosto zásadní při běžném rozhodování, v těžkých situacích i při diagnóze chronického onemocnění, jako je například cukrovka. Jak pracovat sami se sebou?
Ne nadarmo se říká, že čemu věnujete pozornost, to roste. Zkuste si teď vybavit všechny věci ve vašem životě, které vás trápí, popuzují, nebo vám způsobují vnitřní neklid. Představte si, že tohle by byly skutečnosti vašeho života, kterým byste dávali pozornost. Jak se budete při takových myšlenkách cítit? Dobře vám určitě nebude.
Gestační diabetes: Jaká je prevence jeho vzniku a co pomůže k psychické pohodě?
Těhotenská cukrovka neznamená, že se u vás musí okamžitě objevit všechny komplikace, které existují. Pečujte o svůj psychický stav a dostatečně ...
Vděčnost je klíčem, jak být šťastní tady a teď
Koučové často radí, abyste si vedli deník vděčnosti. Někomu to může znít až příliš alternativně, skutečnost je ale taková, že to pomáhá mysli soustředit se právě na to dobré. Pokud si každý den uvědomíte, co vám dělá radost a za co můžete být opravdu vděční, rychle svou mysl přeprogramujete na sílu pozitivna. Štěstí není cíl, je to cesta. Pokud stále žijete s myšlenkou „až“, nikdy do cíle ani dojít nemůžete. Kolik takových až si dokážete vybavit?
Až koupíme tento dům. Až budu mít stálého partnera. Až bude lepší doba. Až budu vydělávat více peněz. Až se to bude hodit, teď je špatná situace. Až dodělám školu. Až změním práci… Našli bychom nespočet až, kterými můžete sami sebe přesvědčit, že váš život momentálně nestojí za nic a bude lepší AŽ ve chvíli, kdy se něco změní. Pokud však neumíte být šťastní tady a teď, nebudete ani ve chvíli, kdy dojdete na svou vysněnou metu.
Jak bojovat se svou hlavou, když vás nechá ve štychu? Cukrovka může být dobrým učitelem
Ne nadarmo se říká, že čemu věnujete pozornost, to roste. Zkuste si teď vybavit všechny věci ve vašem životě, které vás trápí, popuzují, nebo vám ...
Život vždy nakonec nabere ten správný směr, ačkoliv to teď nevypadá
Diagnóza chronického onemocnění a následné žití s ním je nesmírně těžká záležitost. Diabetici se dnes a denně potýkají s problémy, o kterých se zdravým lidem ani nesnilo. Stejně tak ti, kterým osud do života přihrál jiné onemocnění, se kterým se musí vypořádat. Často se mohou potýkat s tím, že upadají do chmur a smutků, protože mají prostě ještě o chlup těžší život než všichni okolo nich. Pravidla jsou ale pro každého stejná.
„Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš,“ říkával Forrest Gump ve známém filmu. Nelpěte na tom, jak jste si svůj život vysnili. Nechávejte se vést a naučte se, že nic se neděje bez důvodu. Ve složitých situacích může být náročné zachovat chladnou hlavu. Natož pak počkat klidně i několik let, abyste pochopili, co vám tím chtěl život říct. Když už se ale teď zamyslíte nad uplynulými roky, zjistíte, že vše se vždy poskládalo k vašemu nejlepšímu dobru, ačkoliv to tak v první chvíli vůbec nevypadalo.
Jak bojovat se svou hlavou, když vás nechá ve štychu? Cukrovka může být dobrým učitelem
Ne nadarmo se říká, že čemu věnujete pozornost, to roste. Zkuste si teď vybavit všechny věci ve vašem životě, které vás trápí, popuzují, nebo vám ...
Co vám může pomoci?
- Zaměřte se na pravidelné ranní rituály, které vám dělají radost. Už jste slyšeli, že ráno dělá den? Není to jen fráze.
- Naučte se vnímat svůj dech a nechte myšlenky volně proudit. Možná přijdete na něco, co vás do teď ani nenapadlo.
- Buďte vděční za věci, které jsou pro vás možná už jen pouhá samozřejmost. Za to, že dýcháte, máte co k snědku, nebo máte střechu nad hlavou.
- Dělejte si radost a nezapomínejte o sebe pečovat. Často při starostlivosti o druhé až příliš zapomínáme na to, že si lásku zasloužíme také.
- Dávejte svým emocím prostor. Pokud nebudete potlačovat to, co cítíte, dokáže s tím mnohem lépe pracovat.
Zdroj: Skillsyouneed, Wellandgood, Mayoclinichealthsystem
7955