I diabetici chtějí mít krásné vlasy. Zkuste to čistě přírodně

I diabetici chtějí mít krásné vlasy. Zkuste to čistě přírodně
Reetha po zalití teplou vodou a promíchání dobře napění a výborně umyje vlasy. Zdroj: Shutterstock

Vlasy jsou korunou krásy. Díky tradičním bylinným přípravkům, známým hlavně z ájurvédy, si je zachováte zdravé a bez jediné chybičky. Také podpoříte jejich zdravý růst a pěstěný vzhled. I při diabetu můžete mít okouzlující hřívu!

I když se sušené byliny používají v Indii jako kosmetické prostředky po celá tisíciletí, našinec se s nimi více setkal až v rámci stále oblíbenější no poo metody. Sahají po ní lidé, kteří z různých důvodů nechtějí používat klasické šampony, ani ty s bio certifikacemi.

No poo boom okouzlí i diabetiky

Metoda no poo je vhodná pro všechny, kteří mají nějaké vlasové problémy, ať už potíže se svěděním pokožky hlavy, lupy, bojují s psoriázou (lupénkou) či dalšími kožními onemocněními. Ale také ti, kteří rádi zkouší nové věci a zaujala je filosofie šetrnosti této metody k životnímu prostředí. Nejde totiž jen o používání čistě přírodních zdrojů.

V konečném důsledku myjete vlasy méně než obvykle, a proto klesá spotřeba vody.

Květové vody alias hydroláty: Jakým způsobem mohou pomoci diabetikovi?

Květové vody jsou jedním z pilířů bezpečného přírodního léčení, protože jsou účinné a mohou se používat tam, kde jinak hrozí vysoké riziko ...

Čím umýt vlasy?

Dnes jsou velmi pohodlně k dostání jak byliny samotné, tak v již připravených směsích, takže se nemusíte zbytečně pídit po nejlepších možných poměrech. A ušetříte si tak mnoho nervů i cenného času. K mytí vlasů lze prakticky používat veškeré byliny, které obsahují saponiny (látky, které se při styku s vodou napění).

Rostlinné saponiny jsou šetrné k pokožce i vlasům a používají se jak v šamponech, tak v produktech péče o tělo.

V ájurvédě se nejčastěji používá prášek z mýdlových ořechů, který najdete pod názvem reetha. Je velmi bohatý na rostlinné saponiny. Čistí pokožku hlavy a je účinný proti lupům. Zároveň působí jako kondicionér. Po jeho použití ale musíte na vlasy nalít octový oplach (smíchat půlku uzávěru jablečného octu se sklenicí vody), aby se vyrovnalo pH.

Stálicí ájurvédské péče o vlasy je prášek ze shikakai. Nejen, že dobře umyje vlasy, ale používá se také k tomu, aby je zjemnil, dodal jim hedvábný pocit a podporoval jejich přirozený a zdravý růst. Je vhodný pro všechny typy vlasů, zejména pak pro vlasy mastné a se sklonem k cuchání. Na trhu seženete i tzv. sidr bohatý na saponoidy a slizy. Dobře umyje vlasy a dodá jim potřebný objem. Bývá ideální pro vlasy barvené indigem a katamem (přírodní barvy na vlasy), aniž by narušoval barevný výsledek, a je výborný pro boj s lupy či při celkovém nepohodlí pokožky hlavy.

Nepodceňujte jíl! Může pomoci v péči o rány diabetiků. Jak vybrat ten správný?

Léčba pomocí jílů je dobře známá z lázeňských komplexů. V orientální kultuře jsou nedílnou součástí každodenní kosmetické rutiny. Jen je potřeba ...

Rostlinná péče o pokožku hlavy diabetiků

Diabetici mohou často trpět vypadáváním vlasů, jejich sníženou kvalitou, lupy nebo velmi suchou pokožkou hlavy. Ájurvédské byliny a no poo metoda mohou být při těchto potížích opravdu prospěšnými pomocníky.

  • Neem nebo česky nimba se ve vlasové péči používá ve formě prášku, čistí mastnou pokožku, pomáhá proti lupům, zmírňuje svědění pokožky hlavy, hodí se do vlasových detoxikačních směsí, vlasových masek, suchých bylinných šamponů a mohou jej používat majitelé všech typů vlasů. Můžete s ním vyrobit také zklidňující vlasový olej pro citlivou pokožku hlavy.

  • Prášek Kachur sugandhi se postará o celkové posílení vlasového vlákna a také stimuluje přirozený růst vlasů. Je vhodný pro všechny typy vlasů, zejména pak pro ty světlé, dodává jim potřebný lesk a objem. Oblibu získal pro svou jemnou kořeněnou vůni. Zklidní citlivou pokožku, je vhodný do vlasových masek, zábalů, působí jako antioxidant.

  • Amla nebo také amalaki či indický angrešt je zajímavá bylina, která je bohatá na vitamín C a má výborné antioxidační účinky. Dokáže velmi dobře obnovovat zdraví vlasové pokožky a chrání vlasy před působením oxidačního stresu, čistí pokožku a eliminuje vypadávání vlasů. Používá se jako prevence předčasného šedivění.

  • Zkuste také bhringaraj. Může se přidat do barvicích směsí s hennou, vlasových masek a zábalů, olejů.

Závěrem: Pokud se začnete zajímat o to, jak s ájurvédskými bylinami více pracovat, uvidíte, že se vám čistě přírodní péče o vlasy opravdu vyplatí.

Zdroj: Healthline, Medicalnewstoday, Honesthairrestoration

5458

Diskuze k článku