Z léku na diabetes je populární nástroj na hubnutí. Oprah Winfrey se takovým lidem vysmála, pak ale rychle obrátila
Diabetik Tom Hanks se ohrazuje proti umělé inteligenci. Zneužila jeho podobu a hlas k reklamě
Zdroj: Shutterstock
„Ale to přece nejsem já!“ Něco takového si nejspíš musel s úžasem pomyslet Tom Hanks, když spatřil sám sebe v reklamě propagující zubařské pojištění. Tom Hanks patří, i přes zdravotní komplikace, které mu přináší diabetes, bezesporu k největším světovým celebritám, a tak není divu, že jej nahánějí nejen producenti filmů, ale i ti reklamní. A ačkoliv se nedá říci, že by se famózní herec reklamám úplně vyhýbal, v té na zubařské pojištění rozhodně nehrál. O jeho účast se postarala umělá inteligence, konkrétně technologie deepfake.
Před týdnem se na instagramovém profilu Toma Hankse objevil nový příspěvek: „Pozor! Na internetu koluje video, na kterém moje AI verze propaguje nějaké dentální pojištění. Já s tím nemám nic společného.“ Inkriminované video používalo digitální verzi Hanksovy tváře a také jeho hlas. Ovšem bez jeho svolení.
Držitel dvou Oscarů a tří Zlatých glóbů je tak nejnovější obětí krádeže identity, které se dopustila umělá inteligence. Není sám. Podobné problémy řešil například také Bruce Willis ve spojení s ruskou reklamou na komunikační technologie nebo indický herec Anil Kapoor.
Tom Hanks si zuby čistí, ale v reklamě na dentální pojištění nehrál
Není to tak dávno, co se Hanks v podcastu Adama Buxtona rozpovídal o tom, že umělá inteligence umožňuje hercům přežít svou vlastní smrt. „Může mě zítra přejet autobus, ale já budu vystupovat dál,“ prohlásil. Problematika umělé inteligence je ale podle něj kromě přínosů pro umění i velkou otázkou pro právníky. Vyjádřil také své obavy z trvalého používání AI ve světě umění a filmu: „Nikdo už nepozná, co je skutečné a co je výtvorem umělé inteligence,“ řekl tehdy. Nejspíš ho v té chvíli ani nenapadlo, že právě on sám se za pár měsíců stane obětí AI a objeví se v reklamě používající jeho obličej i hlas.
Snídejte dřív, ovlivníte tak pravděpodobnost vzniku cukrovky, zjistili vědci
Snídaně je grunt, říkávaly naše babičky. A měly pravdu. Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, které není radno podceňovat. Tělo potřebuje po ...
Technologie deepfake byla použita v novém filmu Here, kde Hanks také hraje
Paradoxem je, že příští rok půjde do kin čerstvě natočený film Here, který je adaptací stejnojmenného románu Richarda McGuirea a měl by být dechberoucí poutí časem a pamětí. Při práci na tomto filmovém snímku se Hanks po 29 letech znovu setkal s týmem ze světového trháku Forrest Gump – s režisérem Robertem Lee Zemeckisem, herečkou Robin Wright a scenáristou Ericem Rothem. A právě v tomto filmu využil režisér Zemeckis technologii deepfake VFX k omlazení herců za pomoci efektového studia Metaphysic.
Podle vědců by česnek mohl být používán k léčbě diabetické retinopatie
Za typický česnekový zápach, kvůli němuž si obvykle dočasně odřekneme bližší kontakt s druhým pohlavím, může alliin (po rozžvýkání nebo nadrcení ...
Jako by těch starostí nebylo dost
U celebrity Hanksova formátu by člověk čekal pohádkový život plný slávy, fanoušků a pocitů radosti ze skvělých filmů, na kterých se může podílet. Avšak je to člověk z masa a kostí, který musí řešit zdravotní komplikace spojené s cukrovkou, kterou mu diagnostikovali před deseti lety a kterou on sám přičítá „hereckému“ stylu života a lásce k dobrému (a hlavně nezdravému) jídlu. Ke zdravotním potížím a problémům se synem, který nejspíš neunesl stigma slavné rodiny, teď musí řešit i právní záležitosti s odcizenou identitou. Každopádně je dobře, že se vody kolem AI zase rozčeřily. Z používání umělé inteligence totiž nemá obavy jen Tom Hanks, ale velká část populace.
Zdroje: variety.com, worldofreel.com, a2larm.cz, adam-buxton.co.uk
1210