Úzkosti postihují 40 % diabetiků. Zvládnout tyto psychické obtíže lze pomocí self care, cvičení, bylin či aromaterapie
Detox od těžkých kovů pomůže také diabetikům. Jak na něj, aby byl účinný?
Zdroj: Shutterstock
Těžké kovy a jejich přítomnost v lidském organismu jsou důležitým tématem, které zároveň představuje problém dnešní doby. Působení těchto látek jsme totiž vystavováni nedobrovolně, což může ve výsledku vést až k projevům různých onemocnění – nevyjímaje diabetu. Řešení však existuje, a to cílený detox!
Některé těžké kovy jsou nezbytné pro fungování lidského těla. Například bez zinku nebo mědi se prostě neobejdete. Tyto látky však musí být absorbovány v malém množství. Jejich kumulace a zvýšené působení je ovšem toxické. Proto je potřeba zaměřit se na pravidelnou “údržbu těla” pomocí efektivní detoxikace. Poradíme, jak na to.
Veřejný průzkum těžkých kovů v tělech Francouzů
Ve Francii byl minulý rok zveřejněný výsledek průzkumu, který se zaobíral intoxikací těžkými kovy v tamní populaci. Výsledky byly více než znepokojivé. Podle organizace Public Health France jsou Francouzi, včetně dětí, plní těžkých kovů jako kadmium, měď, nikl, chrom nebo dokonce také rtuť a arsen. Poměrně silnou intoxikací veřejnosti vyvstává hned několik otázek, které se vztahují k celkovému zdraví a fungování nejen francouzského zdravotnického systému, ale také potravinářství a dalších důležitých průmyslových odvětví.
Studie poukázala také to, že v porovnání s výzkumem prováděným před několika lety se v tělech Francouzů zvýšily hodnoty arsenu, kadmia a chrómu. Těžké kovy se dostávají do těla hlavně skrze potraviny jako mořské plody a ryby, ale také zelenina nebo cereálie (podle typu použitého hnojiva, hlavním zdrojem jsou ta bohatá na fosfáty). Problematické mohou být také některé medicínské implantáty, včetně těch zubních. Třeba otrava hliníkem pochází z více možných zdrojů, lze ale říci, že nejčastějším viníkem kontaminace jsou potraviny, ale také různé deodoranty.
Protizánětlivý jídelníček prospěje zejména diabetikům II. typu! Proč na něj vsadit?
Zajímat vás jistě budou i překvapivé výsledky výzkumu, který se zabýval vlivem protizánětlivých potravin na ty, kteří bojují s obezitou nebo se ...
Jsou těžké kovy jednou z příčin diabetu?
Na to, že můžete trpět otravou těžkými kovy, ukazují mnohé příznaky. Obecně jsou zmiňovány tyto: únava, halucinace, bolesti hlavy (od mírných až po migrény), ztráta chuti k jídlu, nevolnost, nespavost, zvracení, svalová slabost, úzkosti a deprese. Několik studií se také věnovalo možné souvislosti zvýšené hladiny těžkých kovů v krvi s rozvojem diabetu. Následně bylo zjištěno, že jsou těžké kovy skutečně schopné nepříznivě ovlivňovat metabolické funkce a mohou mít i přímý vliv na vznik cukrovky. Těžké kovy se totiž nejčastěji hromadí v játrech, ledvinách a ve slinivce břišní. Orgány tak nemohou pracovat, jak je potřeba, což nepříznivě ovlivňuje funkční mechanismy glukózy.
Nakumulované těžké kovy v organismu jsou zmiňovány též jako příčina některých zánětlivých reakcí v těle a jako spouštěč kardiovaskulárních potíží.
Nealkoholické ztučnění jater versus diabetes II. typu: Co vše můžete udělat pro obnovu zdraví?
Přenastavit stravovací návyky je základem úspěšného nastartování dobrého fungování jater. Vyvážená a tělu prospěšná strava funguje nejen jako ...
Jak detoxikovat tělo od těžkých kovů?
Změna stravy může být jedním z dobrých způsobů, jak snížit výskyt těžkých kovů v těle. A je vhodná pro všechny, nejen pro diabetiky II. typu! Přidáním některých potravin do jídelníčku se budete moci těšit z postupné změny zdravotního stavu a lepšího pocitu z fungování vlastního organismu. Zde tedy několik tipů:
-
Zařaďte do jídelníčku vlákninu, tj. například Psyllium, a také jezte více ovoce. Vláknina dokáže snížit hladiny rtuti v mozku i krvi.
-
Přidejte do jídelníčku chlorellu nebo spirulinu, případně jejich kombinaci. Tyto mořské řasy jsou obecně doporučované jako dobré potravinové doplňky při snaze o detoxikaci od těžkých kovů.
-
Jezte česnek, brokolici a další potraviny obsahující síru. Vsaďte třeba i na cizrnu, čočku nebo vlašské ořechy.
-
Podpořte zdraví těla zvýšeným příjmem antioxidantů, hlavně kyseliny alfa-lipoové. Ta je zmiňována jako slibný prostředek pro detoxikaci těla od rtuti. Můžete ji užívat jako potravinový doplněk. Z jídla ji moc nezískáte.
-
Pořiďte si vodní filtr, který odstraní z pitné vody vše, co je třeba.
-
Doplňte do jídelníčku kvalitní selen, který je účinný při odvádění rtuti z organismu. Tuto látku naleznete především v para ořechách, ovesných vločkách, banánech, tuňákovi, kuřecím mase nebo v slunečnicových semínkách.
Doporučení na závěr: Pokud vsadíte na potravinové doplňky v podobě tablet či prášků a budete mít jakékoli pochybnosti o jejich dávkování i vhodné kombinaci s trvalou medikací, poraďte se s lékařem nebo odborníkem na výživu.
Zdroj: researchgate.net, quechoisir.org, medicalnewstoday.com, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, webmd.com
2387