Beta Change: Organizace, která propojuje diabetiky po celém světě

Beta Change: Organizace, která propojuje diabetiky po celém světě
Organizace Beta Change spojuje diabetiky po celém světě. Zdroj: Shutterstock

Každý z nás je jedinečný, proto i životní příběh o tom, jak někomu byla diagnostikována cukrovka a jak se mu nyní s diabetem daří žít, nikdy nebude stejný. A právě na příběhy jednotlivých diabetiků z celého světa se zaměřuje organizace Beta Change.

Organizace Beta Change, založená v roce 2017, se snaží vytvářet celosvětovou komunitu diabetiků, jejíž členové se vzájemně podporují a motivují mimo jiné prostřednictvím sdílení svých životních příběhů. To, že člověk není na svou nemoc sám, ale že se s cukrovkou potýkají lidé napříč celým světem, je často povzbuzující a zároveň i uklidňující.

Kdo organizaci vede?

Organizace Beta Change má mezinárodní vedení, v jejím čele je výkonná ředitelka Ashley Ng z USA, Stephanie Cesile z Austrálie, Pei Yan Heng ze Singapuru a Katie Doyle z USA a Fiona Scott. Zapojit se do činnosti Beta Change však může kdokoliv, kdo má zájem sdílet svůj příběh či se aktivně zapojovat do diskusí o životě s diabetem.

Aktivity Beta Change

Organizace pravidelně pro své členy připravuje živá vysílání, na kterých jsou reflektována aktuální témata týkající se situace ve společnosti, edukace v oblasti diabetu či dostupnosti léků na diabetes. Další důležitou činností organizace je pravidelná publikace článků a příběhů na jejich webových stránkách betachange.org. Jedná se o sdílení tzv. Global Postcard, tedy pohlednic s životními příběhy diabetiků z celého světa a publikace aktuálních videí s názvem Beta Change Minisodes.

Demi Moore: Co jí hollywoodská hvězda, aby se udržela ve formě a vyhnula se diabetu?

Hollywoodská ikona Demi Moore je symbolem krásy. Své obdivovatele si drží navzdory tomu, že tento týden v pátek oslavila už šedesáté narozeniny. ...

Situace během pandemie

Stejně jako pro mnoho dalších organizací byla i pro nás pandemie koronaviru určitou příležitostí, jak více posílit naši on-line činnost a prozkoumat další možnosti různých sociálních sítí. Více jsme také publikovali různé příběhy diabetiků z celého světa ve snaze motivovat a inspirovat ostatní členy naší komunity, ale také informovat lidi bez diabetu, s čím vším se v rámci léčby cukrovky musí člověk každodenně potýkat. Můžete si tedy například přečíst příběhy o tom, jaké je to žít s diabetem 1. typu a zároveň mít alergii na inzulin, nebo třeba o tom, jaká je péče o diabetiky v Africe, Austrálii či v Malajsii.

Sdílejte svůj příběh

Pokud se také vy sami chcete zapojit do on-line diskusí nebo nám poslat příběh o tom, jak vám diabetes diagnostikovali či jaká jsou pro vás úskalí života s diabetem, můžete Beta Change oslovit prostřednictvím webu, sociálních sítí či e-mailem na adrese betachangenetwork@gmail.com. Podmínkou však je znalost anglického jazyka.

Katie Doyle, jedna z vedoucích organizace. | zdroj: užito se svolením autorky Katie

Katie Doyle (31)

Katie žije s diabetem 1. typu již 18 let. Pochází z New Yorku a je velmi ráda, že mohla čtenářům DIAstylu přinést tyto zajímavé příběhy, protože jak sama uvádí: „Sdílení vlastních zkušeností je velmi důležitou motivací při léčbě diabetu.“ Podílí se na vedení organizace Beta Change Network (betachange.org), která pravidelně uveřejňuje příběhy diabetiků z celého světa.

1107

Diskuze k článku